Ife Lundberg sa loptom, Foto: FOTO: KK Partizan

1. kolo evrolige

Liveblog
21:59h

IV ČETVRTINA

10. minut - Luvavu trojkom kažnjava loš skok Partizana. Tajm-aut Željko Obradović. Sedekerskis uvećava prednost domaćina, Dejvs uzvraća, tajm-aut Laso. Baskonija vodi rezultatom 80:76 67 sekundi pre kraja. Hol poentira. Partizan pred porazom. Forest ubacuje oba penala.

7. minut - Partizan posle TV tajm-auta nije uspeo da uvede loptu u igru. Neverovatno... Sada Braun dobija blokadu u kontri. Odbranio se Partizan, pa poeni Lundberga. 74:75.

5. minut - Nekoliko loših napada, pa faul i 2/2 Luvauva sa penala. Tajrik 1/2 sa penala. Neverovatna trojka Foresta od tablu, Baskonija vodi po prvi put u nastavku. Loš napad Partizana, pa Hol ubacuje oba penala. 75:72.

3. minut - Novi poeni sjajnog Dejvisa. Moneke 2/2 sa penala. Nova trojka Vanje Marinkovića posle asistencije Karlika Džonsa. Dejvis krade loptu, a potom Tajrik Džons još jednom čupa obruč. Trojka Sedekerskisa. Sjajno se provlači i pogađa Karlik Džons. Sedekerskis 1/2 s penala. 68:71.

1. minut - Lepo se snašao i pogodio preko Monekea Dejvis. Forest pogađa uz faul, a potom i penal. 62:62.

21:34h

III ČETVRTINA

10. minut - Nova trojka Isaka Bonge, utišao je domaću publiku. Kontra i trojka Lundberga, tajm-aut Laso. Čudesna trojka Hauarda preko četiri ruke. Dva promašaja Partizana, pa čudesno kucanje Luvavua. Nije pogodio Karlik Džons, Partizan posle 30 minuta vodi rezultatom 60:59.

7. minut - Nastavlja se dominacija Tajrika Džonsa. Moneke poentira posle skoka u napadu. Luvavu poentira posle ukradene lopte. Bonga neprecizan. Boldvin pogađa. 54:54.

5. minut - Trojka Sedekerskisa. Džons postiže nove poene. Hol je precizan. Sjajan potez i koš Lundberga. 48:52.

3. minut - Sedekerskis upisuje nove poene. Loš napad Partizana, pa novi poeni Monekea. Serija domaćina 7:0. Sjajni poeni Brauna posle tajm-auta Željka Obradovića. Trent Forest upisuje prve poene u Evroligi. Trojka Ifea Lundberga. Moneke 2/2 sa penala. Nezaustavljiv je Tajrik Džons, ima 15 poena. 43:48.

1. minut - Krenulo je drugo poluvreme. Sjajno se snašao i pogodio uz faul Tajrik Džons, ubacio je i dodatno slobodno bacanje. Trojka Monekea pri kraju napada. 35:41.

20:58h

II ČETVRTINA

10. minut - Hauard i dalje nezaustavljiv. Trojka Isaka Bonge posle pametnog dodavanja Dejvisa. Sjajni Bonga dobija dva penala, 2/2. Prvi trenerski tajm-aut, tražio ga je Pablo Laso. Partizan na poluvremenu vodi rezultatom 38:32.

7. minut - Dejvis polovičan sa penala. Sjajna akcija domaćina i trojka Hauarda. Loši napadi oba tima. Divan potez i novi poeni Dejvisa, ima ih 11. 30:33.

5. minut - Karlik za Tajrika i novo kucanje. Novi poeni za Boldvina. Nova trojka Brendova Dejvisa i nova asistencija za Karlika Džonsa. 27:30.

3. minut - Neverovatno, Tajrik Džons je bukvalno preskočio Diopa i zakucao uz faul posle dodavanja Karlika Džonsa. Pogodio je i dodatni penal, ima već osam koševa. Nastavlja Hauard s poenima. Lagani poeni Karlika Džonsa. Uzvraća Ognjen Jaramaz. 25:25.

1. minut - Kalifa Diop ispravlja promašaj Markusa Hauarda. Trojka Frenka Nilikine, ali čudesni Hauard uzvraća teškom trojkom. 21:22.

20:25h

I ČETVRTINA

10. minut - Dejvis iz teške pozicije anulira pogodak Tadasa Sedekerskisa. Čima Moneke 2/2 sa penala. Peti poen Džonsa. Loša odbrana Partizana i trojka Kamara Boldvina uz zvuk sirene. Partizan vodi minimalnim rezultatom 17:16.

7. minut - Strpljiv napad crno-belih i trojka Brendona Dejvisa, prva u sezoni u eliti. Trojku ubacuje i Vanja Marinković, Partizan vodi. Novi poeni Marinkovića. 9:13.

5. minut - Sterling Braun postiže prve poene iz igre za naš tim. Muči se Partizan u napadu, a Luvavu nastavlja dominaciju za +6. Džons zakucava u kontri. 9:5.

3. minut - Tajrik Džons 1/2 sa penala, prvi poen Partizana u novoj sezoni Evrolige. Timoti Luvavu vezuje četiri poena. Partizan užasan u napadu. 6:1.

1. minut - Počeo je meč u Vitoriji. Prve poene na meču postiže Donta Hol posle prikucavanja tokom ofanzivnog skoka. 2:0.